Polonia Bytom - Radunia Stężyca, wynik spotkania - 2-1

W meczu II Ligi - East pomiędzy drużynami Polonia Bytom i Radunia Stężyca, który odbył się 23 lutego 2024 roku o godzinie 17:30 na Stadionie Polonii Bytom, gospodarze zdołali pokonać gości 2-1. Już w pierwszej połowie Polonia Bytom objęła prowadzenie, utrzymując je do ostatniego gwizdka sędziego.

Relacja z przebiegu meczu

Polonia Bytom gościła na własnym stadionie Radunia Stężyca w ramach 21. kolejki II ligi - East. Spotkanie odbyło się 23 lutego 2024 roku o godzinie 17:30. Sędzią głównym tego starcia był K. Wójcik.

Na Stadionie Polonii Bytom od samego początku panowała gorąca atmosfera. Kibice obu drużyn dopingowali swoich zawodników, tworząc niesamowity klimat na trybunach. Gospodarze rozpoczęli mecz z determinacją, chcąc zapewnić swoim fanom radość z oglądania efektownego futbolu.

Po zaledwie 7 minutach gry, K. Wojtyra z Polonii Bytom wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik na 1-0. To był strzał, który podbudował drużynę gospodarzy, dając im przewagę na tablicy wyników.

Druga połowa rozpoczęła się dynamicznie, a już w 50. minucie T. Gajda podwyższył prowadzenie Polonii Bytom na 2-0. Goście z Radunia Stężyca starali się odrobić straty, ale defensywa gospodarzy była niezwykle skuteczna.

Mimo trudności, Radunia Stężyca nie poddała się i w 70. minucie M. Kuzimski zdobył bramkę dla swojej drużyny, zmniejszając wynik do 2-1. Chwilę później emocje sięgnęły zenitu, gdy K. Wojtyra z Polonii Bytom otrzymał żółtą kartkę w 77. minucie.

Ostatnie minuty spotkania były niezwykle intensywne, z obiema drużynami walczącymi o korzystny wynik. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Polonii Bytom, co wywołało ekstazę wśród kibiców na trybunach.

Po końcowym gwizdku sędziego, żółte kartki zostały pokazane czterem zawodnikom gospodarzy: B. Farbiszewskiemu, L. Zielinskiemu, K. Wojtyrze oraz S. Jopkowi. Z kolei w drużynie gości kartki obejrzało M. Kuzimski oraz T. Dejewski.

Następne mecze

Polonia Bytom w kolejnych spotkaniach zmierzy się z Zagłębiem Lubin II, Jastrzębiem oraz Pogonią Siedlce. Natomiast Radunia Stężyca będzie miała okazję zmierzyć się z drużynami Olimpia Elbląg, Sandecja Nowy Sącz oraz Lech Poznań II.